C4AQQBW5120P3LJ
Part Number:
C4AQQBW5120P3LJ
Description:
CAP FILM 12UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Capacitance :
12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.8 mOhms
Features :
Long Life, Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.780" (45.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)