R463W510000M1M
Part Number:
R463W510000M1M
Description:
CAP FILM 10UF 20% 630VDC RAD
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.776" (45.10mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V