EZP-V70905LTB
Part Number:
EZP-V70905LTB
Description:
CAP FILM 9UF 10% 700V RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.6 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.398" (35.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.614" L x 0.669" W (41.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V