C4AULBW5280M3FK
Part Number:
C4AULBW5280M3FK
Capacitance :
28 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.614" (41.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V