EZP-V1A475LTT
Part Number:
EZP-V1A475LTT
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 1000V RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.398" (35.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.614" L x 0.669" W (41.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)