C4AQGLU5150P19K
Part Number:
C4AQGLU5150P19K
Description:
CAP FILM 15UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 1.220" W (32.00mm x 31.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V