B32774X0505K000
Part Number:
B32774X0505K000
Description:
FILM CAP MKP DC FILTERING - 1000
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.827" W (31.50mm x 21.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)