B32774X9305K000
Part Number:
B32774X9305K000
Description:
CAP FILM 3UF 10% 900VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.906" (23.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V