BFC236855333
Part Number:
BFC236855333
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
In Stock:
36
Capacitance :
0.033 µF
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V