B32641B6473J
Part Number:
B32641B6473J
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
630V