B32560J3474K000
Part Number:
B32560J3474K000
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.386" (9.80mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.291" W (9.00mm x 7.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V