ECW-FA2J474J4
Part Number:
ECW-FA2J474J4
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.594" (15.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.717" L x 0.394" W (18.20mm x 10.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V