B32377A7356J080
Part Number:
B32377A7356J080
Description:
CAP FILM 3X35UF 5% 1.95KVDC RAD
Capacitance :
35 µF
Height - Seated (Max) :
7.972" (202.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
780V
Voltage Rating - DC :
1950V (1.95kV)