B32377A5107J030
Part Number:
B32377A5107J030
Description:
CAP FILM 3X100UF 5% 1.35KVDC RAD
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
9.390" (238.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
530V
Voltage Rating - DC :
1350V (1.35kV)