B32377B4107J080
Part Number:
B32377B4107J080
Description:
CAP FILM 3X100UF 5% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
10.925" (277.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.780" Dia (96.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)