B32377A5256J030
Part Number:
B32377A5256J030
Description:
CAP FILM 3X25UF 5% 1.35KVDC RAD
Capacitance :
25 µF
Height - Seated (Max) :
7.972" (202.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
530V
Voltage Rating - DC :
1350V (1.35kV)