B32377A7306J020
Part Number:
B32377A7306J020
Description:
CAP FILM 3X30UF 5% 1.8KVDC RAD
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
8.209" (208.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.780" Dia (96.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
720V
Voltage Rating - DC :
1800V (1.8kV)