C44PPGR5330RASK
Part Number:
C44PPGR5330RASK
Description:
CAP FILM 33UF 10% 1.28KVDC RAD
Capacitance :
33 µF
Height - Seated (Max) :
4.685" (119.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
550V
Voltage Rating - DC :
1280V (1.28kV)