B32361A3706J030
Part Number:
B32361A3706J030
Description:
CAP FILM 70UF 5% 330VAC RADIAL
Capacitance :
70 µF
Height - Seated (Max) :
4.213" (107.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V