MKP1G052209JD4KSSD
Part Number:
MKP1G052209JD4KSSD
Description:
CAP FILM 22UF 10% 400VDC RAD
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
2.559" (65.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.244" L x 1.772" W (57.00mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
400V