MKP1848630094Y5
Part Number:
MKP1848630094Y5
Description:
CAP FILM 30UF 5% 900VDC RADIAL
In Stock:
2
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11 mOhms
Features :
Low ESR
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V