EZP-E50706MTA
Part Number:
EZP-E50706MTA
Description:
CAP FILM 70UF 10% 500VDC RADIAL
In Stock:
9
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.028" (51.50mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V