EZP-E80306MTA
Part Number:
EZP-E80306MTA
Description:
CAP FILM 30UF 10% 800VDC RADIAL
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.039" (51.80mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V