B32926H3156K000
Part Number:
B32926H3156K000
Description:
CAP FILM 15UF 10% 630V RADIAL
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
15 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V