EZP-V1B206MTB
Part Number:
EZP-V1B206MTB
Description:
CAP FILM 20UF 10% 1100V RADIAL
In Stock:
12
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)