B32354S3106K010
Part Number:
B32354S3106K010
Description:
CAP FILM 10UF 10% 500VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.378" (35.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.264" L x 1.102" W (57.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
500V