B32676G6146K000
Part Number:
B32676G6146K000
Description:
CAP FILM 14UF 10% 630VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
14 µF
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V