C4AULBW5350M3JK
Part Number:
C4AULBW5350M3JK
Capacitance :
35 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.496" (38.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V