C4AQPBW5130M3LJ
Part Number:
C4AQPBW5130M3LJ
Description:
CAP FILM 13UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Capacitance :
13 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.780" (45.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)