B32686A1104K000
Part Number:
B32686A1104K000
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)