MMWA2P22K-F
Part Number:
MMWA2P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC AXIAL
In Stock:
1
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.311" Dia x 0.685" L (7.90mm x 17.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V