WMF4P47K-F
Part Number:
WMF4P47K-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.728" Dia x 1.626" L (18.50mm x 41.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V