C4AQLLW5120M34K
Part Number:
C4AQLLW5120M34K
Description:
CAP FILM 12UF 10% 500VDC RADIAL
In Stock:
132
Capacitance :
12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.7 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.598" (15.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V