B32774H0475K000
Part Number:
B32774H0475K000
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 920VDC RADIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
920V