225P15492XD3
Part Number:
225P15492XD3
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 200VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.409" W (20.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
140V
Voltage Rating - DC :
200V