ECQ-UAAF475S1
Part Number:
ECQ-UAAF475S1
Description:
CAP FILM 4.7UF 20% 275VAC RAD
In Stock:
3
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.319" (33.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.220" L x 0.906" W (31.00mm x 23.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V