B32562H8474K000
Part Number:
B32562H8474K000
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC 2DIP
In Stock:
13
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.642" (16.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.531" W (16.50mm x 13.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
630V