MMP2P47K-F
Part Number:
MMP2P47K-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
In Stock:
25
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.433" W, 0.276" T x 0.984" L (11.00mm, 7.00mm x 25.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V