ECQ-E2395JB
Part Number:
ECQ-E2395JB
Description:
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL
In Stock:
14
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.819" (20.80mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.819" L x 0.425" W (20.80mm x 10.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V