150102K630BB
Part Number:
150102K630BB
Description:
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC AXIAL
In Stock:
23
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V