F861DU225M310Z
Part Number:
F861DU225M310Z
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V