ECW-U1684KCV
Part Number:
ECW-U1684KCV
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC 3925
In Stock:
6
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3925 (9863 Metric)
Size / Dimension :
0.386" L x 0.248" W (9.80mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
100V