ECW-FD2W474K4
Part Number:
ECW-FD2W474K4
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.228" W (17.50mm x 5.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V