FFLI6U0867K--
Part Number:
FFLI6U0867K--
Description:
CAP FILM 860UF 10% 1.15KVDC RAD
Capacitance :
860 µF
Height - Seated (Max) :
7.165" (182.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1150V (1.15kV)