C4AULBW6120M3NK
Part Number:
C4AULBW6120M3NK
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
In Stock:
67
Capacitance :
120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.016" (51.20mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V