C4AKOBW5300A3MJ
Part Number:
C4AKOBW5300A3MJ
Description:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.819" (46.20mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V