C4AULBW5900M3MK
Part Number:
C4AULBW5900M3MK
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
In Stock:
1
Capacitance :
90 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.819" (46.20mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V