C274ACF5250WA0J
Part Number:
C274ACF5250WA0J
Description:
CAP FILM 25UF 5% 470VAC RADIAL
Capacitance :
25 µF
Height - Seated (Max) :
3.839" (97.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.772" Dia (45.00mm)
Termination :
Wire Leads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
470V