C4AQGBW5700P3LK
Part Number:
C4AQGBW5700P3LK
Description:
CAP FILM 70UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.780" (45.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V