C4AF9EW5375T3AK
Part Number:
C4AF9EW5375T3AK
Description:
FILM, POWER, METALLIZED POLYPROP
In Stock:
15
Capacitance :
37.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.217" (56.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V